Odpadové hospodárstvo

Kalendár vývozu odpadu na rok 2021

Prezrite si kalendár vývozu zmesového komunálneho odpadu a triedených zložiek na rok 2020, podľa ktorého sa bude riadiť zber odpadu v našej obci.

Čo sa stane s odpadom , keď ho správne vytriedime?

Čo patrí a čo nepatrí do triedeného zberu , ale aj to, čo sa potom stane so správne vytriedeným odpadom sa dozviete v nasledujúcich videách.

Jesenné upratovanie 19.-25.10.2020

Obec v 43. týždni, t.j. od 19.-25. októbra 2020 organizuje jesenné upratovanie, kedy budú vystavené veľkoobjemové kontajnery na obvyklé miesta : k lavici, pri kultúrnom dome, pri transformátore a v Richňave pri autobusovej zastávke.

Čo nepatrí do triedeného zberu - Pozor na časté chyby

Ak správne triedime, svet je krajší! Majte na pamäti nasledovné pravidlá a informujte o nich aj ostatných.

Upozornenie - Zhodnocovanie biologicky rozložiteľného odpadu

Obecný úrad Voznica upozorňuje občanov, že v kontajneri určenom výlučne na bioodpad bol nájdený odpad, ktorý tam nepatrí a znehodnocuje tým obsah kontajnera - a to plastové fľaše a polystyrén.

Všetko, čo potrebujete vedieť o recyklácii papiera

Papier v dnešnej dobe zohráva významnú úlohu a je aj napriek súčasným vyspelým elektronickým technológiám neodmysliteľnou súčasťou života nielen pre školákov či podnikateľov, ale aj pre obalový priemysel.

Zhodnocovanie biologicky rozložiteľného odpadu

Obec Voznica sa zapojila do projektu ,, Zhodnocovania biologicky rozložiteľného komunálneho odpadu“. Biologicky rozložiteľný odpad môžu občania odviesť na zberné miesto k lavici a umiestniť ho do zeleného kontajnera.

Stláčajme odpad !

Ušetríme miesto nielen v kontajneri

  • 1
  • 2

Virtuálna prehliadka

Poprechádzajte sa po našej obci prostredníctvom virtuálnej prehliadky.

spustiť virtuálnu prehliadku