Podujatie "Zabavte sa s nami" bude venované k ich sviatku - Medzinárodnému dňu detí.
Organizátorom je spoločnosť Knauf Insulation v spolupráci s Mestom Nová Baňa a Obcou Brehy.
Deň plný zábavy, smiechu sa tento rok koná v Brehoch, na futbalovom ihrisku OŠK.
Súčasťou celodenného podujatia je aj Charitatívny beh plný farieb, výťažok z ktorého bude venovaný na dobrú vec pre malú Mišku. ❤️
Zároveň škola, ktorá bude mať na behu najpočetnejšie zastúpenie, získa pre seba lákavé ocenenie - kvietky, stromčeky, vďaka ktorým bude škola zelenšia, krajšia, zdravšia - jedným slovom ROZKVITNE.
Príbeh malej Mišky
Ahojte, volám sa Miška Richterová a rada by som sa vám predstavila.
Narodila som sa 8.10.2021 mojím rodičom ako ich prvé a vytúžené dieťatko. Na tento svet som prišla akútnou sekciou. Zdalo sa a vyzeralo že som úplne zdravá, až na bežné koliky.
Keď som mala 8 mesiacov moja maminka spozorovala, že sa so mnou niečo deje. Prestala som sa pretáčať na brušku, dvíhať sa na rúčkach, nesnažila som sa ani loziť. Tak sme s maminkou zašli za detskou lekárkou. Tá nás odbila, že mám čas a asi som len lenivá. Lenže nič sa nelepšilo, práve naopak. Odpoveď lekárky bola vždy tá istá. Mamička sa rozhodla sama zistiť čo sa so mnou deje. Vyhľadala neurológa aj fyzioterapeuta a žiaľ obavy sa potvrdili. Prišli prvé diagnózy: Hypotónia a spomalený psychomotorický vývoj. Začali sme intenzívne cvičiť a keď som mala takmer dva roky konečne som sa sama postavila na nohy. Moji rodičia boli neskutočne šťastní. Bohužiaľ radosť netrvala dlho. Začala som rapídne chudnúť a bolo mi veľmi zle. Mala som silné bolesti v brušku. Diagnostikovali mi intoleranciu na mliečnu bielkovinu no kým to zistili som opäť prestala chodiť, keďže som veľmi schudla a zoslabla. Trvali dva mesiace kým som znovu začala stavať na nôžky. Všetko šlo ako malo, robila som hoci malé pokroky, ale pre mojich rodičov to bolo veľmi veľa. Keď som mala 3 roky opäť sa zo dňa na deň môj stav začal meniť. Začali mi slabnúť nožičky. Najskôr som začala po dlhšej chôdzi vykopávať ľavú nôžku a po krátkom čase aj pravú. Navštívili sme znovu lekárov. No tentokrát nás čakalo množstvo vyšetrení, ktoré boli aj veľmi bolestivé, psychicky a finančne náročné. Zistili mi Hemiparézu končatín (ochrňovanie),DMO, retardáciu stredného stupňa, ADHD, znížená funkcia štítnej žľazy... Mojich rodičov to položilo. Museli sa vzchopiť a bojovať kvôli mne, kvôli nám.. Stále cvičíme, učíme sa. Robili mi aj genetické testy na ktoré čakáme už rok. Nikto nám nedokáže povedať prečo sa môj stav momentálne len zhoršuje hoci sa všetci veľmi snažíme aby som napredovala.
Mám malú 1,5 ročnú sestričku, ktorá ma neskutočne poháňa vpred, taktiež navštevujem špeciálnu materskú škôlku, kde sa mi veľmi páči a kde som si našla veľa nových kamarátov. Moji rodičia, rodina, kamaráti nám veľmi pomáhajú. Samozrejme sa nájdu aj dobrí ľudia, ktorí sa mi snažia prispieť keď to je možné, keďže náklady na moju liečbu, cestovanie, topánky, ošatenie sú neskutočne nákladné. Mám pred sebou ešte veľmi dlhú cestu pri ktorej nikto nevie ako dopadne.. Aj napriek všetkému čím som si za tento čas prešla som neskutočne krásne usmievavé dievčatko. Chcem sa spolu s rodičmi a sestričkou poďakovať za každú pomoc a ochotu.
Miška s rodinou..
.
